Twórczość uczniów: „To był najszczęśliwszy dzień mojego życia”

To były słoneczne i wyjątkowo gorące wakacje. Miałam wtedy 9 lat, moim największym marzeniem było mieć psa. Często rozmawiałam o tym z rodzicami, jednak bezskutecznie. Razem z bratem wybraliśmy nawet rasę naszego wymarzonego zwierzaka. Czytając o tych przeuroczych stworzeniach, miałam coraz więcej rzeczowych argumentów, które chciałam wykorzystać w kolejnej rozmowie. W końcu się udało przekonać rodziców do swoich racji. Bardzo się cieszyłam z tego faktu. Kupiliśmy psa od pana, który oprócz beagle hodował także wiele innych psów. Mieszkał on w Gliwicach. Zanim pojechaliśmy po naszego nowego przyjaciela, trzeba było przygotować się na jego przyjęcie. Kojec był po prostu zwykłym kartonem po owocach, wyłożonym miękkim kocykiem.

Po południu pojechaliśmy wszyscy razem na spotkanie z naszym nowym pieskiem. Ucieszyłam się bardzo, gdy zobaczyłam jego słodki pyszczek i opadające w dół uszy. Był bardzo przestraszony. Jazda samochodem nie bardzo przypadła mu do gustu. Nazwaliśmy go Łoli.    Wieczorem po spacerze, postanowiliśmy go wykąpać. Przykryliśmy go kocykiem i zgasiliśmy światło w pokoju, aby mógł spokojnie spać. To był dzień pełen wrażeń, zarówno dla nas, jak i dla naszego nowego członka rodziny.

Pies powoli przyzwyczajał się do nas i nowego otoczenia. Poznał naszą rodzinę i nauczył się sztuczek i zasad panujących w naszym domu. Beagle niestety maja trudny charakter, który ciężko ułożyć. Te psy są uparte, ale wyjątkowo  inteligentne. Jest on zabawny, ale potrafi czasami zdenerwować.

Łoli ma już 3 lata i dobrze mu jest z nami.

To był najszczęśliwszy dzień w moim życiu, przygoda z psem trwa i trwać będzie jeszcze długo.

Hania Goska, klasaVI

Opublikowano 28, lis, 2011 / Kategoria: Twórczość uczniów